توجه به این که امواج ناشی از تلفن همراه برای کودکان مضر است و رشد جمجمه و مغز آنها هم هنوز کامل نشده، به هیچ وجه نباید قبل از ۱۲ سالگی از آن استفاده شود. ولی متاسفانه خیلی از والدین حتی برای آرام کردن کودکان دو سه ساله خود هم به تلفن همراه پناه می آورند. در صورتی که هر چه سن استفاده از شروع تلفن همراه کمتر باشد آسیب های ناشی از آن هم به مراتب بیشتر خواهد شد و با توجه به این که نمی توان نظارت دقیقی بر استفاده بچه ها از تلفن های همراهشان داشت، بهتر است تا جایی که امکان دارد، سن استفاده از آن را بالاتر آورد. زیرا رفتارهای خطرپذیر استفاده از آن ممکن است تبدیل به بحران های جدی شود.

اگر هم قرار باشد فرزندان ما در نوجوانی از تلفن همراه استفاده کنند، باید تا حد امکان گوشی های ساده داشته باشند تا علاوه بر این که تشعشات ناشی از آن کمتر برایشان خطر داشته باشد امکان کمتری هم برای رفتن به کانال های مجازی داشته باشند. ضمن این که باید مقررات خاصی برای استفاده نوجوانان از تلفن همراه وجود داشته باشد. مثلا آنها فقط باید حق استفاده از تلفن همراه خود را در ساعت مشخص و محدودی داشته باشند.

چگونه اینترنت را برای فرزندمان امن نگه داریم

۱- فایلهای غیر اخلاقی را از گوشی حذف کنید

۲- برای فرزندتان محدودیت قائل شوید چه در هنگام استفاده از بازی چه در هنگام استفاده از اینترنت و اجازه ندهید در هر زمان و ساعتی به سراغ گوشی برود

۳- فعالیت هایی که در گوشی انجام می دهد را چک کنید

اثرات مثبت اینترنت
با وجود اینکه والدین و مربیان معتقدند نوجوانان در اینترنت وقت خود را به بطالت می گذرانند، برخی تحقیقات نشان می دهد که وبگردی، بازی های ویدئویی آنلاین و شبکه های اجتماعی، در رشد و پیشرفت نوجوانان تأثیر بسزایی دارد. نوجوانان در دنیای مجازی، مهارت های فنی و دانش لازم برای دنیای معاصر شان را یاد می گیرند. آنها نحوه ارتباط و تعامل، خلق هویت عمومی، ایجاد یک صفحه شخصی و ارسال لینک را می آموزند. این مسائل ۱۰ سال پیش جزء مهارت های دست نیافتنی یا دشوار بود، اما جوانان امروزی به راحتی آنها را در فضای اینترنت یاد می گیرند. تحقیقات نشان می دهد که رسانه مدرن، جزء لاینفک زندگی جوانان امروزی به شمار می آند. مطالعات آماری بیانگر نقش موثر وب سایت های اجتماعی در تعاملات اجتماعی جوانان است. نگرانی و دغدغه بزرگ بسیاری از والدین در مورد فرزندان شان، اوقاتی است که آنها در اینترنت سپری می کنند اما به جرأت می توان گفت که ترس والدین از فعالیت اجتماعی اینترنتی فرزندان، ناشی از بی اطلاعی و ناآگاهی آنها در مورد فضای اینترنت است.

برای مطالعه ادامه مطلب کلیک کنید.

اثرات منفی استفاده از موبایل و تبلت

شروع استفاده از تلفن همراه برای کودک

استفاده ,های ,تلفن ,اینترنت ,هم ,داشته ,استفاده از ,تلفن همراه ,از تلفن ,از آن ,ناشی از

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها


مطالب اینترنتی آموزشگاه مجازی طراحی سایت Paul مطالب اینترنتی Freddy's notes علیرضا علمی فرد فقط کالای ایرانی مجتمع چاپ چاپلينو دیجیتالستان samanpet